مقالات

به روزترین مقالات در زمینه تهویه مطبوع

لیست قیمت محصولات واته

بروزرسانی موتورخانه

بروزرسانی موتورخانه

دسامبر 26, 2022

برای مشاوره رایگان،برآورد قیمت و ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی سیستم های جدیدتری ساخته شده است که می توانند جایگزین موتورخانه ها شود. این سیستم ها از نظر اقتصادی از موتور خانه ها باصرفه تر میباشد.

سیستم های موتورخانه شامل
 • چیلر تراکمی آبی
  • هواساز
  • بویلر و غیره

   

  سیستم جایگزین موتورخانه چیست؟

  سیستم هایی هستند که میتوان آن ها را به جای موتورخانه جایگزین کرد. موتورخانه ها به بخشی از ساختمان گفته می شود  که در آن ها بویلر و چیلر تراکمی و یا چیلرجذبی قرار دارد که کارآن ها تهویه ساختمان میباشد.همچنین برای چیلرهای این نوع موتور خانه ها از برج های خنک کننده استفاده می شود که با لوله کشی به آن وصل می شود.

  به صورت کلی می توان از سیستم های زیر به جای موتورخانه ها استفاده نمود:
  • برای سرمایش از جیلر هوا خنک وبرای گرمایش از پکیج دیواری استفاده می شود.
  • سیستم های تبخیری مانند ایرواشرها برای سرمایش و اکونوپک ها استفاده می شود.

  چیلرهای هواخنک و پکیج های دیواری

  به جای تجهیزات موتورخانه می توان از این سیستم استفاده کنیم. به این صورت که چیلرهای تراکمی هواخنک در ارتفاع و در بام ساختمان نصب می شود و نیازی به  برج های خنک کن و موتورخانه نمی باشد.این سیستم ها هوا را در مخزنی که اواپراتور نام دارد خنک می کند و از آنجا این هوای خنک به هواسازها و بعد به ساختمان انتقال می یابد.همچنین برای گرمایش می توانیم از پکیج های دیواری استفاده کنیم که درصورت احتیاج داشتن، آب گرم را به فن کویل ها منتقل می کند تا تهویه مناسب انجام شود.

  سیستم های تبخیری مانند ایرواشرها

  سیستم ایرواشر ، سیستم هایی هستند که در بام ساختمان نصب می شود. ایرواشرها دارای پوشال هایی هستند که هوای گرم با عبور از پوشال ها با آب برخورد میکند و گرمای خود را از دست میدهد و باعث کاهش دما می شوند و ساختمان را خنک میکند. سیستم های اکونوپک برای محیط های صنعتی و سالن های ورزشی به کار می رود، برای سرمایش همانند ایرواشر ها کار می کنند و برای گرمایش تعدادی پکیج دیواری گاز سوز در نظر گرفته می شود تا آب بعد از گرم شدن در لوله ها و گرم کردن محیط دوروبر لوله ها هوای گرم به وسیله ی فن وارد ساختمان می شود . در اکونوپک به جای پکیج دیواری در داخل دستگاه مشعل به کار می رود تا به طور مستقیم هوا را گرم کند.

  نویسنده: