مقالات

به روزترین مقالات در زمینه تهویه مطبوع

لیست قیمت محصولات واته

فین آلومینیومی

فین آلومینیومی

سپتامبر 5, 2023

فین آلومینیومی ورقه‌های نازکی هستند. با شکل گیری درکنار یکدیگر و اکسپد شدن فین برروی تیوب موجب بهبود و بالا رفتن سطح تبادل حرارت میشوند.

به طور کلی وجود ورقه‌های آلومینیومی بر روی مبدل های حرارتی و برودتی یک امر ضروری است.

این دسته از سطوح انتقال حرارت دارای انواع مختلفی هستند که از لحاظ ضخامت و پوشش بایکدیگر متفاوت اند. و موجب کارایی بالا در بازدهی مبدل انجام خواهد شد.

با شکل گیری درکنار یکدیگر و اکسپد شدن فین برروی تیوب موجب بهبود و بالا رفتن سطح تبادل حرارت میشوند.

از جنس آلومینیوم تولید میگردد و کارخانه های واته سازنده این نوع قطعات کویل هستند.

همچنین توانستیم انواع فین را در دسته بندی های فین اسپیرال پلیت تولید نماید.

آلومینیوم به عنوان یک فلز مقاوم در صنعت تهویه کاربردهای فراوانی دارد که عمده مصرف آن بکارگیری در ساخت و تولید انواع کویل میباشد.

 

 فین آلومینیومی تهویه 

واته به عنوان یک شرکت تولیدی گسترده توانست در زمانی کوتاه تولیدات خود را افزایش دهد.

می تواند با تلاش و دانش مهندسین و نیروهای باتجربه و جوان خود انواع آن را تولید کند و به مشتریان عزیز عرضه نماید.

سطوح انتقال حرارت از ورقه‌های نازکی ساخته می شود که بسته به میزان حرارت عملکرد دارند. و استراکچر کویل از ضخامت 80 الی 220 میکرون قابلیت فین پرس شدن را دارند.

 

اما برای بهبود راندمان و بازدهی در محیط‌های مختلفی که دارای مقادیر کمی مواد شیمیایی و غیره هستند بر روی برخی از آنها پوشش آب و طلایی قرارمیگیرد که به آن گلدفین و بلوفین میگویند.نوع بلو اغلب برای مصارف صنعتی بکار برده می شود چون این لایه پوشش مقاومت آلومینیوم را بالا میبرد و مقدار دوام آن در طول زمان بیشتر از نمونه ساده می باشد.لیکن در نوع گلد این میزان افزایش می یابد و میتواند در محیط ‌هایی با حرارت بالا و هوایی اسیدی بازدهی بالایی داشته باشد.

انواع فین آلومینیومی از لحاظ عملکرد

فین آلومینیوم در دو مدل سینوسی و لوو دار تولید میگردد، هر کدام از این انواع مناسب برای دستگاهی خاص و کاربردی مشخص طراحی شده‌اند.فین های شیار دار در دسته انواع فین پلیت قرار میگیرد و مناسب برای انواع سیستم های خنک کننده و گرمایشی میباشد.اما لوور دارها برای به علت داشتن سطح تماس شیاری که دارند برای بیش از 600 CFM به بالا توصیه نمیشود.زیرا با گذر هوا از روی کویل لوور های آلومینیومی همانند فلوت صدا میدهند و بسیار در محیط‌های مسکونی آزار دهنده می باشند.به همین دلیل امروزه در اغلب صنایع تولید محصولات برودتی و حرارتی از مدل سینوسی یا همان موجدار استفاده میشود.

نویسنده: