مقالات

به روزترین مقالات در زمینه تهویه مطبوع

لیست قیمت محصولات واته

هواساز آپارتمانی

هواساز آپارتمانی

مارس 7, 2022
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید.

هواساز آپارتمانی

نوعی از دستگاه های هواساز وجود دارند که به آنها هواساز آپارتمانی گفته می شود. این نوع هواساز، در محیط های اداری و مسکونی و ساختمانی، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. هواسازهای آپارتمانی، وسیله تهویه مطبوعی هستند که هم برای سرمایش محیط و هم برای گرمایش، قابلیت استفاده را دارند.   

به طور کلی هواسازها هوای محیط را می مکند و آن را با هوای خارج ساختمان ترکیب و مخلوط می کنند. سپس عمل تصفیه، رطوبت زنی ، سرمایش یا گرمایش و … را انجام داده و آن را به داخل محیط پمپاژ می کنند. ساخت و طراحی هواسازهای آپارتمانی به هواسازهای صنعتی شبیه می باشد. فرقی که بین آنهاست وزن و اندازه فیزیکی دستگاه است. امروزه وزن و اندازه این دستگاه به گونه ای می باشد که نصب آن در بالکن آپارتمان و منازل امکان پذیر می باشد.

اجزاء سازنده هواسازهای آپارتمانی

شکل ظاهری هواسازهای ساختمانی اکثرا شبیه به هم می باشد. اما ساختار داخلی آن ها با توجه به قابلیت های هر کدام، متفاوت می باشد.

فن هواساز

فن، مهم ترین جزء هواساز می باشد. فن هواساز، هوا را بین محیط خانه و بیرون خانه جا به جا می کند.

فیلتراسیون هواساز

فیلترهای هوشمند در هواساز آپارتمانی، از ورود میکروب ها و باکتری ها به محیط جلوگیری می کنند.

سیستم سرمایشی

سیستم سرمایشی در هواسازهای آپارتمانی دو شکل دارند. در منطقه های دارای آب و هوای گرم و خشک و معتدل، برای طراحی هواساز از فناوری تبخیر مستقیم استفاده می شود.

سیستم گرمایشی

برای اینکه گرمایش محیط فراهم شود، می بایست هواساز ساختمانی به موتورخانه یا پکیج آپارتمان وصل شود.

رطوبت زن و رطوبت زدایی

رطوبت زنی یا رطوبت زدایی اکثرا در هواسازهای صنعتی صورت می گیرد. برای رطوبت زنی از نازل های مه پاش استفاده می شود اما در عمل رطوبت زدایی به کویل های سرمایشی نیاز است.

سیستم کنترلی هواساز

تجهیزات کنترلی هواسازهای ساختمانی، تاثیرات مستقیم روی آنها دارد. سیستم های کنترلی، ترموستات های اتاقی، حسگرهای دما، حسگرهای رطوبت زن و … را شامل می شوند.  

نویسنده: