مقالات

به روزترین مقالات در زمینه تهویه مطبوع

لیست قیمت محصولات واته

کویل مسی

کویل مسی

فوریه 20, 2022

کویل مسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید.

کندانسور مسی و مزایای آن

کندانسور مسی یکی از پرکاربردترین کندانسورها در صنعت است. از ویژگی های مس می توان به قابلیت تعمیر و ساخت بالای آن، انتقال حرارت زیاد و مقاومت بسیار خوبی که در برابر خوردگی دارد اشاره کرد.

کویل کندانسور مسی، از جنس مس می باشد که در صنعت کندانسورسازی و مبدل سازی، کاربرد بیشتری نسبت به کویل فولادی و آلومینیومی دارد.

۱ . انتقال حرارت بالا

انتقال حرارت بین دو سیال، از وظایف کندانسورها و مبدل ها می باشد. توانایی انتقال گرما توسط مس نسبت به ماده های دیگر بیشتر است. انتقال گرما توسط مس دو برابر آلمینیوم و چندین برابر فلز چدن و فولاد ضد زنگ و است. آن دسته از کندانسورهایی که کویل آنها از مس تشکیل شده است،مقدار انتقال حرارت آنها، در اندازه های کوچک بیشتر می باشد.

2 .مقاوم در برابر خوردگی

مس و استیل، هردو از مقاوم ترین فلزات می باشند. تولیدکنندگان برای عملکرد بهتر و افزایش استقامت مس، لایه ای نازک از فلزاتی همچون تیتانیوم را روی لوله ها قرار میدهد و باعث می شوند طول عمر کندانسور و راندمان کاری آن افزایش پیدا کند .این کار، باعث کمتر شدن هزینه های تعمیر و نگه داری از کندانسور، در کنار قابلیت ضد میکروبی مس موجب می شود تا کویل مدت زمان بیشتری تمیز بماند و رسوب نگیرد.همچنین سبب کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری کندانسور در دراز مدت میگردد.

عملکرد کندانسورهای مسی

عملکرد انواع کویل های مسی با توجه به شرایط طراحی شده برای دستگاه متفاوت است. اما به طور کلی وظیفه کویل ها کاهش حرارت سیالات می باشد. به طور کلی سیال توسط کلکتور وارد کویل می شود، سپس به وسیله مداربندی های کویل، در تمام لوله های کویل پخش شده و در نتیجه حرارت سیال از حالت اولیه که به کویل وارد می شود، کمتر شده و با دمای مورد نیاز از کویل خارج می شود.

  • این مدل سیستم کندانسوری برای خنک کاری از نوع هوا خنک می باشد.
نویسنده: