مقالات

به روزترین مقالات در زمینه تهویه مطبوع

لیست قیمت محصولات واته

انواع ایرواشر

انواع ایرواشر

فوریه 22, 2022
 

انواع ایرواشر

برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید.

ایرواشر چیست؟

ایرواشر، سیستم تهویه هوای سرمایشی و گرمایشی است و اغلب برای تهویه هوا و مرطوب سازی هوا استفاده می شود. آب در عملکرد ایرواشر نقش زیادی دارد. در اصل، ایرواشر حالت گرمایشی ندارد و برای اینکه هوا را گرم کند، باید آن را روی حالت سرما قرار ندهیم. همچنین اگر در ایرواشر، از کویل آبگرم استفاده شود، باعث ایجاد گرما می شود.

عملکرد انواع ایرواشر

ایرواشر برای قسمت گرمایش از کویل آبی استفاده می کند و برای قسمت سرمایش بجای استفاده از کویل از نازل های پاشش آب استفاده می کند. طریقه ی سرمایش به این صورت می باشد که آب جمع شده در تشت ایرواشر، به وسیله پمپ های تعبیه شده به نازل ها ارسال می شود و نازل ها آب را، در هوا استریل می کنند و هوای ورودی، توسط فن ها از بین آب های استریل شده مکیده شده و خنک می شود. سپس، به فضای مورد نظر ارسال می شود.

انواع ایرواشر

مدل های گوناگون و مختلفی از ایرواشر وجود دارد. امروزه ایرواشرهایی به مرحله تولید رسیده اند که علاوه بر دیوار، روی زمین و سقف نیز نصب می شوند.

ایرواشر سقفی

این نوع از ایرواشر، روی بام خانه ها یا سقف‌های کاذب نصب می‌شود. ایرواشر سقفی برای رساندن هوا به فضای مد نظر، به کانال کشی نیاز دارد. این دستگاه در مکان های زیادی نصب می شود و توانایی زیادی برای تهویه هوا دارد.

ایرواشر دیواری

ایرواشر دیواری، از پرکاربرد ترین ایرواشر ها می باشد. از ایرواشر دیواری، اغلب در فضاهای کوچک استفاده می شود. این دستگاه به آسانی می تواند هوای یک خانه را خنک کند. در صورت نیاز، در این نوع ایرواشر، میتوان از فیلتر هوا برای تمیز بودن هوایی که از دستگاه خارج می شود، استفاده کرد.

ایرواشر ایستاده

از ایرواشرهایی که عملکرد خوبی دارند، می توان به ایرواشر ایستاده اشاره کرد. در اکثر مکان ها از این ایرواشر استفاده می شود. همچنین این دستگاه نصب و راه اندازی بسیار ساده ای دارد و دمای آن طبق نیاز تنظیم می شود.  

ایرواشر هایژنیک

از ایرواشرهای هایژنیک معمولا در اتاق های تمیز مانند بیمارستان‌ها و اتاق‌های عمل، کارخانه های شیمیایی و اتمی و … استفاده می‌شوند. ایرواشر هایژنیک از استیل ساخته شده و در جذب میکروب ها مقاوم است. برای تمیز کردن هوا در این دستگاه از قطعات و فیلترهای زیادی استفاده شده است. ایرواشر هایژنیک 99 درصد آلودگی‌های هوا را از بین می برد.

نویسنده: