مقالات

به روزترین مقالات در زمینه تهویه مطبوع

لیست قیمت محصولات واته

ایرواشر صنعتی

ایرواشر صنعتی

فوریه 16, 2022
برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید.

ایرواشر صنعتی

دستگاه ایرواشر صنعتی از بهترین گزینه ها برای کاهش یا افزایش دمای هوای مکان های صنعتی و تجاری است که با وجود اینکه نسبت به برخی دستگاه های دیگر ارزان قیمت تر می باشد که جزء اصلی ترین برتری ها و فواید آن است،  با مسائل مهمی در استفاده از آن رو به رو هستیم.

ساختار دستگاه ایرواشر صنعتی و مزایای آن

ایرواشر صنعتی مانند ایرواشر آپارتمانی سیستمی سرمایشی و گرمایشی می باشد که علاوه بر تنظیم دمای هوای ورودی به ساختمان یا سوله مورد نظر ، هوا را با فیلتراسیون مناسب از آلودگی ها پاک می کند و ذرات مضر آلرژی زا را از آن سلب می کند.

دستگاه ایرواشر صنعتی کارهای اصلی زیر را بر روی هوای ورودی به ساختمان یا سوله انجام می دهد.

۱ . توسط یک فن از طریق دریچه ورودی، هوای تازه از بیرون ساختمان را جذب می کند.

۲ . مکش قسمتی از هوای در حال خارج شدن از ساختمان (هوای برگشتی یا هوای در حال تخلیه) و مخلوط کردن آن با هوای تازه به واسطه همان فن

۳ . گذراندن مخلوط هوا از بین فیلترهای متعدد و متناسب با نیاز نصب شده در قسمت ابتدایی و انتهایی دستگاه ایرواشر صنعتی

۴ . پاشش آب با نازل های تزریق کننده بر روی هوای عبوری از دستگاه و گرفتن حرارت از هوا و در نتیجه کاهش دمای آن

۵ . باز کردن مسیر ورود آبگرم ارسالی از طرف بویلر یا پکیج گازسوز به کویل مخصوص آبگرم و افزایش دمای سطح کویل و در نتیجه افزایش دمای هوای عبوری از دستگاه در اثر تماس مستقیم با سطح لوله های داغ

ایرواشر صنعتی و آپارتمانی

ایرواشر صنعتی و آپارتمانی از نظر ساختار و کارکرد بسیار شبیه یکدیگر هستند اما با این تفاوت که چون فضای تهویه شونده در کاربری های صنعتی و تجاری بسیار بیشتر از فضاهای مسکونی است و برای صرفه جویی در مصرف انرژی ، حجم زیادی از هوای در حال تخلیه از ساختمان وارد ایرواشر شده و با هوای تازه ورودی مخلوط می شود.

زیرا هوای برگشتی دمای مناسبی دارد که نیاز به کاهش یا افزایش دمای هوای عبوری از دستگاه کمتر می شود. دستگاه ایرواشر علاوه بر فیلتر کردن هوا با فیلترهای مختلف کیسه ای ، قابل شستشو و … وقتی در حالت سرمایشی کار می کند با پاشش آب می تواند مقداری از ذرات معلق و گرد و غبار موجود در هوا را بگیرد.

رطوبت هوای خروجی از دستگاه و مسائل و مشکلات آن

 وقتی ایرواشر در حالت گرمایشی کار می کند می توان به دقت رطوبت هوای ورودی به ساختمان را مانند دمای آن تنظیم کرد، اما وقتی در حالت سرمایشی کار می کند چون آب در مسیر عبور هوا افشانده می شود ، مقداری از آب افشانده شده همراه هوا وارد ساختمان مورد نظر می شود که رطوبت هوا را بیشتر می کند.

از این رو از ایرواشر صنعتی یا آپارتمانی نمی توان در مناطق مرطوب مانند شهرهای ساحلی  استفاده نمود و فقط برای استفاده در مناطق با آب و هوای نیمه خشک یا خشک مناسب هستند، زیرا هم دمای هوا را به خوبی کاهش می دهد و هم مسبب افزایش رطوبت نسبی هوا تا حد قابل قبول می شود.

 بنابرین از برتری های این سیستم این است که با روشی ارزان و کم مصرف می توان عمل خنک کاری هوا را انجام داد اما از مسائل پیش آمده این است که دقیقا مثل کولرهای آبی همزمان رطوبت هوا نیز بالاتر می رود.

بیشترین کاربردهای ایرواشر صنعتی

۱ . سوله های صنعتی و انبار

۲ . فضاهای اداری و تجاری

۳ . ساختمان های آموزشی مدارس و دانشگاه ها

۴ . فروشگاه های کوچک و بزرگ

۵ . تهویه مطبوع سالن فرودگاه و پایانه ها

۶ . باشگاه و سالن ورزشی

و …

مزیت استفاده از این دستگاه این است که یک دستگاه سرمایشی و گرمایشی و تصفیه کننده هوا را با قیمتی پایین نسبت به سایر دستگاه های مبتنی بر مبرد مانند چیلر و با مصرف انرژی کم می توانید در اختیار داشته باشید و از دیگر مزایای آن مانند عمر طولانی دستگاه و نگهداری آسان نیز بهره ببرید. از جمله مسائلی که پیش روی ایرواشرهای صنعتی وجود دارد این است که این دستگاه ها مانند کولرهای آبی مصرف آب دارند و فقط در شرایطی باید به کار برده شوند که آب کافی با کیفیت در دسترس باشد.

نویسنده: